Drzwi prawe lewe jak rozpoznać?

Drzwi prawe lewe jak rozpoznać? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które pewnego dnia zostają postawione przed problemem zakupu drzwi. Z pozoru łatwe zadanie, w momencie wizyty w salonie sprzedaży, staje się nie lada kłopotem. O ile wybór modelu i koloru jest sprawą dość prostą (choć i to przy dużej dostępności czasami zabiera trochę czasu), o tyle wcześniej, czy później padnie to pytanie: „Jakich drzwi Pani/Pan szuka – prawych czy lewych?”

I tu spieszymy poinformować, że w istocie sprawa jest bardzo prosta i jednoznaczna. Rozwiązujemy problem: drzwi prawe lewe jak rozpoznać?

  1. Stań przed drzwiami w taki sposób, abyś mógł otworzyć je do siebie. Musisz zatem mieć możliwość pociągnąć drzwi do siebie, a nie odepchnąć je od siebie. 
  2. Oceń, po której stronie widzisz zawiasy. Jeśli są widoczne to sprawa jest oczywista. Jeśli natomiast ich nie widać to znaczy, że zawiasy są ukryte. Gdzie ich szukać? A więc po kolei. Zawiasy są zawsze montowane wzdłuż ościeżnicy i skrzydła. W zależności od wielkości i ciężaru skrzydła mogą być zamontowane 2 lub 3 zawiasy. Gdy drzwi są zamknięte, zawiasów ukrytych nie widać. Widać je tylko w pozycji otwartej. A więc otwórz drzwi, żeby zobaczyć, gdzie są zawiasy.  
  3. Jeśli zawiasy widzisz po prawej stronie to stoisz przed drzwiami prawymi.
  4. Jeśli zawiasy widzisz po lewej stronie to stoisz przed drzwiami lewymi.

  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *