Drzwi prawe lewe jak rozpoznać?

Drzwi prawe lewe jak rozpoznać? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które pewnego dnia zostają postawione przed problemem zakupu drzwi. Z pozoru łatwe zadanie, w momencie wizyty w salonie sprzedaży, staje się nie lada kłopotem. O ile wybór modelu i koloru jest sprawą dość prostą (choć i to przy dużej dostępności czasami zabiera trochę czasu), o tyle wcześniej, czy później padnie to pytanie: „Jakich drzwi Pani/Pan szuka – prawych czy lewych?”

I tu spieszymy poinformować, że w istocie sprawa jest bardzo prosta i jednoznaczna. Rozwiązujemy problem: drzwi prawe lewe jak rozpoznać?

  1. Stań przed drzwiami w taki sposób, abyś mógł otworzyć je do siebie. Musisz zatem mieć możliwość pociągnięcia drzwi do siebie, a nie odpychania od siebie. 
  2. Oceń, po której stronie widzisz zawiasy. Jeśli je widzisz to sprawa jest oczywista. Jeśli natomiast ich nie widać to znaczy, że w drzwiach są zawiasy typu ukrytego. Gdzie ich szukać? A więc po kolei. Zawiasy zawsze montuje się wzdłuż ościeżnicy i skrzydła. W zależności od wielkości i ciężaru skrzydła w drzwiach mogą być 2 lub 3 zawiasy. Gdy drzwi są zamknięte, zawiasów ukrytych nie widać. Widać je tylko w pozycji otwartej. A więc otwórz drzwi, żeby zobaczyć, gdzie są zawiasy.  
  3. Jeśli zawiasy widzisz po prawej stronie to stoisz przed drzwiami prawymi.
  4. Jeśli zawiasy widzisz po lewej stronie to stoisz przed drzwiami lewymi.

  

Przeczytaj też nasze inne wpisy: Co to jest fornir?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.