HGM to uznany w całej Europie producent drzwi wewnętrznych. Zaawansowana technologia produkcji w połączeniu z kreatywnością designerską i nakładami na B+R mają swoje odzwierciedlenie w najwyższej jakości produktu finalnego.

HGM – producent drzwi wewnętrznych niemieckiej grupy Grauthoff Türengruppe GmbH.

O marce

Choć historycznie HGM wywodzi się z maleńkiej firmy rodzinnej wytwarzającej ramy drewniane dla przemysłu tapicerskiego, na przestrzeni lat rozrósł się do bardzo pokaźnych rozmiarów. Dziś firma posiada dwa własne kompleksy produkcyjne w miejscowości Rietberg-Mastholte. Pierwszy z nich wytwarza wyłącznie skrzydła drzwiowe, drugi natomiast produkuje ościeżnice drewniane na potrzeby własne oraz dla drugiej fabryki z grupy Grauthoff – Astra

HGM to marka znana i doceniana w całej Europie. Jednak to nie tylko znana nazwa, ale przede wszystkim bardzo bogaty asortyment drzwi. Wszystkie razem można obejrzeć tylko w jednym miejscu – w siedzibie firmy w Mastholte, na ponad 1000 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej !

O firmie

Wysoka jakość i nowoczesny design, a także ponad 60 lat doświadczenia i pasji do drzwi wewnętrznych to wspólny wątek filozofii sukcesu rodzinnej firmy Grauthoff. Priorytetem firmy jest dbanie o najwyższą jakość na każdym etapie produkcji, aby finalny produkt spełniał oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dlatego na wyposażeniu firmy znajdują się najbardziej zaawansowane technologicznie maszyny i urządzenia, co gwarantuje precyzję wykonania i perfekcję nawet najdrobniejszych szczegółów.

Zautomatyzowana produkcja ościeżnic.

Dodatkowo głębokie przeświadczenie o tym, że każda firma jest tak dobra, jak ludzie, którzy w niej pracują powoduje, że Grauthoff przykłada ogromną wagę do swojego personelu. Przede wszystkim nieustannie inwestuje w kwalifikacje pracowników. Poza tym stale zapewnia im bezpieczne warunki i środowisko pracy. Dlatego pracownicy są nierozerwalną częścią składową firmy.

Powyższe czynniki odgrywają ważną rolę w oddziaływaniu firmy na satysfakcję konsumentów. Oprócz tego są zauważane przez organizacje branżowe, które regularnie to doceniają i nagradzają. Dlatego Grauthoff jest posiadaczem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Na przykład znaku TOP 100, który jest nadawany najbardziej innowacyjnym przedsiębiorstwom. Grauthoff otrzymał ten znak już po raz piąty, ostatnio w kategorii „Innowacyjne procesy i organizacja”. Ze względu na liczne wyróżnienia, firma cieszy się znakomitym prestiżem i renomą. W ten sposób sama wyznacza standardy na wymagającym rynku drzwi wewnętrznych.

HGM – producent drzwi wewnętrznych fornirowanych i lakierowanych. Asortyment

Przykładowe produkty HGM

Drzwi fornirowane

Fornir to arkusz drewna o grubości od 0,5 do 8,0 mm, który jest oddzielany od pnia za pomocą różnych procesów piłowania i cięcia. Stosowanie różnych technik pozyskiwania forniru z pni drzew owocuje pozyskiwaniem wizualnie innych arkuszy. W rezultacie fornir może mieć wygląd kwiecisty lub pasiasty. Chcesz dowiedzieć się więcej, co to jest fornir i jakie są sposoby jego pozyskiwania? Odwiedź naszego bloga tutaj

Kolorystyka

Najnowsza kolekcja HGM obejmuje 39 kolorów fornirów.

Modele drzwi

HGM Classic

Absolutnie najpopularniejszą wersją drzwi wewnętrznych niemieckiego producenta są drzwi gładkie HGM Classic. Brak zdobień, listew dekoracyjnych i innych elementów upiększających w znakomity sposób podkreśla naturalne piękno drewna, wyrażone w okalającym skrzydło drzwiowe eleganckim fornirze. Bogata kolorystyka pozwala nawet najbardziej wymagającemu użytkownikowi wybrać odpowiedni kolor, podkreślony poprzecznie lub podłużnie ułożonym fornirem.

HGM Classic Furnier Art

Szczególną wersją drzwi gładkich są modele z serii HGM Classic Furnier Art. Charakteryzują się zastosowaniem szczególnych połączeń fornirów, mających na celu powstanie wrażenia przestrzennego. Po pierwsze drzwi z kolekcji HGM Classic Furnier Art mogą być fornirowane płatami forniru tego samego koloru, ale mających różne kierunki przebiegu. Tworzy to niezwykłą optykę, mimo jednego koloru drzwi. Drugi sposób to łączenie dwóch kolorów fornirów na jednym skrzydle drzwiowym. 

Drzwi lakierowane

Użytkownicy oczekują, aby każdy fragment drzwi był w tym samym kolorze – nie tylko samo skrzydło, ale także ościeżnica i wszystkie krawędzie. To wydaje się oczywiste i banalne, ale w rzeczywistości jest trudne do osiągnięcia. Z różnych względów, przede wszystkim technologicznych i kosztowych, wielu producentów stolarki drzwiowej stosuje niedoskonałe metody lakierowania skrzydeł i ościeżnic. Powoduje to widoczne odchylenia kolorystyczne. Aby uniknąć tego niepożądanego efektu, HGM stosuje wyjątkową technologię, obejmującą 6 etapów w procesie lakierowania. Są to:

1./ trzykrotne nałożenie lakieru UV z pigmentem, a następnie utrwalenie za pomocą promieniowania ultrafioletowego (UV);

2./ pierwsze szlifowanie;

3./ nałożenie kolorowego lakieru;

4./ suszenie;

5./ drugie szlifowanie;

6./ dwukrotne nałożenie lakieru UV, utrwalenie za pomocą promieniowania ultrafioletowego (UV) i wysuszenie.

Ta specjalna technologia malowania gwarantuje nie tylko idealną wizualnie powierzchnię, ale także zapewnia jej odporność na rysowania i wycieranie się lakieru.

Kolorystyka

Najnowsza kolekcja HGM obejmuje 12 podstawowych kolorów drzwi lakierowanych.

HGM Classic lakierowane